
Kun näin Twist collectiven uusimman syysnumeron, tiesin heti, että pöllölapaset on pakko saada. Meillä tykätään pöllöistä, joten ihan ensimmäiseksi kudoin pöllöt Pienoismallille. Lanka on Louhittaren luolan Väinämöistä, valkoista ja Valaan laulua.

Oli mukavaa pitkästä aikaa kutoa kirjoneuletta, ja näistä tulikin oikein kivat. Pienoismallikin on tyytyväinen!


Onpa kauniit pöllöt! Väinämöinen vakuuttaa jälleen, niin on nätti sininen.
VastaaPoistaOnpas ne söpöt!!
VastaaPoistaEi yhtään pöllömmät ;)
VastaaPoistaKiitokset kaikille!
VastaaPoistaVoi, kunpa sais pian itsekin pöllöt puikoille! Tuossa keskimmäisessä kuvassa, jossa pöllöt on ylösalaisin, tuo mallineule näyttää ihan joltain murjottavalta lurppakorvaiselta oliolta :)
VastaaPoistaVoi kun hauskat lapaset, tulee ihan maikkarin söpöt pikkupöllöt mieleen :)
VastaaPoistaKiitokset, Sonja ja liinu!
VastaaPoistaMistä tuota lehteä? saa?
VastaaPoistaLehdestä en tiedä, mutta lapasten ohjeen voi ostaa suoraan Twist Collectivelta: http://www.twistcollective.com/2012/fall/magazinepage_038.php
PoistaLapasissa käyttämiäni Louhittaren luolan lankoja myy mm. Villavyyhti: http://www.villavyyhti.fi/tuoteluettelo/langat-merkeitt/louhittaren-luola
Löysin tieni tänne pöllölapasten perässä :) Mutta kas kummaa, Ravelryn lista vaan pitenee kun ihastuin söpöihin menninkäismyssyihin :D Todella ihania!
VastaaPoistaKiva kun löysit, tervetuloa!
Poista